Vinički „biciklisti“ pobjednici županijskog prvenstva sigurno u prometu - Noah Krobot ukupni pobjednik

U Osnovnoj školi Ludbreg 19. travnja 2016. godine učenici Osnovne škole Vinica, pod vodstvom mentora dr.sc. Branimira Štimeca, učitelja tjelesne kulture, pobijedili su ekipno i postali županijski prvaci (Noah Krobot, Rajna Erjavec, Jan Stokrajec i Ana Ivančić). Samo natjecanje sastojalo se od dva dijela. Prvi dio natjecanje je poznavanje prometnih pravila i znakova, a ispit se rješava on-line, putem HAK-ove aplikacije koja obrađuje podatke i bira zadatke koji su izuzetno složeni, a svaki učenik ima drugačija pitanja. Drugi dio je praktičan rad u kojem učenici voze biciklistički poligon koji se sastojao od sedam  složenih zadataka. Za ukupnog pobjednika rezultati se međusobno zbrajaju, a specifičnost ovog natjecanje je ta da iz svake škole moraju sudjelovati dva dječaka i dvije djevojčice. Noah Krobot pokazao je da je najbolji u testovima, ali i u vožnji te je osvojio 1.mjesto i plasirao se na državno prvenstvo koje će se održavati u Puli.  Rajna Erjavec osvojila je 5. mjesto, ali je poligon riješila bez greške kao i Jan Stokrajec koji se plasirao na 12. mjesto.  Ana Ivančić osvojila je odlično 14. mjesto. Na županijskom natjecanju sudjelovale su 22 škole te ukupno 88 učenika. Osnovna škola Vinica ovom pobjedom obranila je naslov najbolje škole u županiji kojeg je osvojila prošle 2014./2015. školske  godine. Interes učenike za ovo natjecanje znatno se povećao od prošle godine te je na školskom natjecanju sudjelovalo čak 38 učenika što je znatno više od proteklih godina. Bravo za ekipu i mentora! Pobjedniku Noahu Krobotu želimo da ostvari čim bolji rezultat na državnoj razini natjecanja. Sretno Noah!

objavio: Mirjana Jambriško Branimir Štimec   datum: 20. 4. 2016.

« Ožujak 2024 »