Terenska nastava učenika sedmih razreda

Učenici sedmih razreda realizirali su u utorak, 24.1.2017., planiranu terensku nastavu u Varaždinu. Po dolasku u Varaždin posjetili su Entomološki odjel Gradskog muzeja Varaždin gdje su slušali predavanje kustosice gospođe Antice Bregović o kukcima. Nakon predavanja u stalnom postavu Svijet kukaca istraživali su bogatstvo muzejske građe i rješavali zadatke o građi i životu kukaca. U sklopu muzeja pogledali su i dvije izložbe: Priča o leptirima i Podzemna fauna NP "Krka". Na izložbama su ujedno realizirali zadatke iz likovne kulture za natjecanje LIK 2017. Nakon kratke pauze krenuli su prema Gradskoj knjižnici i čitaonici Metel Ožegović. Tamo su slušali sadržaje vezane uz hrvatski jezik i povijest. Nakon razgledavanja kratko su posjetili i odjel za mlade. Posljednji u programu bio je posjet Strojarskoj i prometnoj školi gdje su realizirani sadržaji iz tehničke kulture. Po završetku razgledavanja praktikuma krenuli su kući. U pratnji učenicima bili su učitelj tehničke kulture Miroslav Kukec, učiteljica likovne kulture Biserka Hudoletnjak i učiteljica biologije Jelena Đurak.

objavio: Mirjana Jambriško Jelena Đurak Biserka Hudoletnjak   datum: 24. 1. 2017.

« Listopad 2017 »