Snježne radosti u PŠ Gornje Ladanje

U ponedjeljak, 23.1.2017. godine, učenici PŠ Gornje Ladanje sa svojim su učiteljicama Snježanom Pajtak i Ljiljanom Pavlović proveli satove terenske nastave u prirodi, na snijegu. Cilj im je bio osvijestiti starinski način sanjkanja bez sanjki i  skija. Djeca su imala zadatak donijeti  plastične vreće napunjene slamom ili komušinom kako bi se spuštali niz brijeg kao njihovi djedovi i bake. Želja im je bila prezentirati uporabnu vrijednost komušine u svakodnevnom životu, te time širiti spoznaje i znanje o vrijednosti kukuruza u životu njihovih predaka kao najvažnije žitarice zavičaja. Nestrpljivo su dočekali vrijeme polaska i spremno pošli na brijeg u selu. Veselju nije bilo kraja, sanjkali su se i svojom grajom dozvali na brijeg i susjede koji su se uključili u njihovu igru. Promrzlih noseva krenuli su kućama, a ponovni susret zakazali su već za srijedu na slijedećem satu tjelesne i zdravstvene kulture.

objavio: Mirjana Jambriško Ljiljana Pavlović   datum: 24. 1. 2017.

« Lipanj 2017 »