Integrirana nastava učenika PŠ Natkrižovljan uz Svjetski dan voda

U ponedjeljak, 20.03.2017. treći i četvrti razred Područne škole Natkrižovljan sa svojom učiteljicom Sanjom Hudek obilježili su Svjetski dan voda. Pješačili su do jezera  i Zmržnjaka  u Vinici,  obilježeni sa različitim transparentima o važnosti i čuvanju vode. Imali su integriranu nastavu kod samog jezera. Nastavne sadržaje na temu Voda - izvor života, integrirali su kroz predmete hrvatskog jezika gdje su vrlo aktivno, poticajno uz pozitivno i vedro ozračje interpretirali priče o vodi, pisali pjesme i pismo vodi te izvodili igrokaz. Vezano uz likovnu kulturu nijansama plave  i zelene boje slikali su potok, rijeku i jezero. O važnosti vode za život ljudi, čuvanju, štednji vode  te zaštiti vode kao važnom životnom uvjetu govorili su u predmetu prirode i društva te satu razrednika. Sve to uočili su u izvornoj stvarnosti, u prirodi kod samog jezera i Zmržjaka gdje su i sami kušali čistu izvorsku vodu.Takav oblik nastave, gdje su u prirodi promatranjem i uočavanjem  ponovili stara i stekli nova znanja o vodi i njezinoj važnosti na Zemlji, iskoristit će  u daljnjem radu.

objavio: Mirjana Jambriško   datum: 21. 3. 2017.

« Kolovoz 2017 »