Terenska nastava učenika petih razreda

Učenici 5.a i 5.b razreda su u četvrtak, 27.travnja 2017. godine bili na terenskoj nastavi u Varaždinskim Toplicama i Cinestaru  Varaždin. U Varaždinskim Toplicama realiziran je program nastave vezan uz temu Rimska Republika i Carstvo pa su učenici posjetili arheološko nalazište i lječilište Aqua Iasae koje je već u rimsko doba bilo izuzetno popularno zbog ljekovite termalne vode. Razgledali su i multimedijalno uređeni Zavičajni muzej u kojem je uz brojne eksponate iz rimskog doba izložena i Minerva, božica liječenja i zdravlja, zaštitni znak mjesta i lječilišta.  Na kraju su učenici igrali igre kakve su igrali mali Rimljani pri čemu su se okušali u snazi, spretnosti i izdržljivosti.

Nakon zanimljive, dinamične, zorne i praktične nastave u Varaždinskim Toplicama, učenici su u Cinestaru pogledali domaći dječji igrani film Anka, redatelja Dejana Aćimovića koji je nastao prema romanu Mate Lovraka Anka Brazilijanka. Film je topla bajkovita priča o djeci, prijateljstvu i potrazi za pripadanjem, prepun prizora iz prirode, magije i vilenjaka koji se mogu roditi samo u glavicama djece bujne mašte, baš poput Anke, djevojčice iz sirotišta koja nam se svima uvukla pod kožu i osvojila naša srca.

objavio: Mirjana Jambriško Božidarka Hošnjak   datum: 28. 4. 2017.

« Kolovoz 2017 »