Članice veziljske sekcije UZ Vrčeki sudjelovale na obilježavanju 7. Tjedna botaničkih vrtova, arboretuma i botaničkih zbirki Hrvatske

U drugom tjednu mjeseca svibnja obilježava se 7. Tjedan botaničkih vrtova, arboretuma i botaničkih zbirki Hrvatske. Kako se u blizini naše škole nalazi poznati arboretum Opeka   i srednja škola koja nosi ime po arboretumu „Arboretumu Opeka“ učenici naše škole aktivno su sudjelovali u obilježavanju. U utorak  9. svibnja  učenice Veziljske sekcije „Mierka“ zajedno sa  svojom voditeljicom Andrijanom Kušinec sudjelovale su u Pick point radionci..Radionici su se priključili i učenici srednje škole te su zajedno izrađivali zlatovez na papiru (pick point) s motivima  vezanih  uz arboretum i majčin dan.  Radovi koji su nastali  u radionici  izloženi su na prigodnoj prodajnoj  izložbi „Škole za Afriku“.

Nakon radionice učenice  su posjetile „Sportsku  radionicu“  u kojoj je svjetski prvak u streličarstvu – učenik srednje škole Alen Remar prezentirao i demonstrirao gađanje lukom  i strijelom. Nakon  svjetskog prvaka  učenice su se i same okušale u gađanju  lukom i strijelom. Boravak u školi zaookružili smo razgledom cvijetnih instalacija i praktikuma u školi i sudjelovanjem na izvedbi igrokaza „Kuća časti“  koju su izveli učenici SŠ „Arboretum  Opeka  na engleskom, njemačkom i hrvatskom jeziku. Puni dojmova pozivamo vas da se  do kraja tjedna pridružite  događanjima vezanih uz obilježavanja 7. Tjedna botaničkih vrtova, arboretuma i botaničkih zbirki.

objavio: Mirjana Jambriško   datum: 10. 5. 2017.

« Ožujak 2024 »