Terenska nastava učenika 8. razreda - Posjet Vukovaru

Učenici 8. a i 8. b razreda, u pratnji razrednica i ravnateljice škole, sudjelovali su 8. i 9. siječnja u Projektu posjeta osmih razreda Vukovaru.

Ovaj projekt obuhvaća učenje o vrijednostima Domovinskog rata i značaja Bitke za Vukovar u obrani suvereniteta i teritorijalne cjelovitosti suvremene Republike Hrvatske. Tijekom dvodnevnog posjeta Vukovaru učenici su, putem predavanja i posjeta muzejima, učili o demokratskim procesima koji su doveli do stvaranja suverene i samostalne Republike Hrvatske te kako je ona obranjena u nametnutome ratu. Posjetili su memorijalna mjesta na širem području grada Vukovara gdje su se kroz predavanja vodiča uveli u događaje koji su se odigrali ratne 1991. godine. Uz memorijalnu povijest vezanu za Domovinski rat, učenici su bili upoznati i s povijesnom i kulturnom baštinom grada Vukovara kroz posjet Gradskom muzeju Vukovar i Muzeju vučedolske kulture. Dvodnevni posjet Vukovaru završio je Školom mira, predavanjem čiji je cilj da učenici odnesu svojim domovima poruku mira, nenasilja i tolerancije na kojima se može graditi budućnost te kvizom znanja za učenike. U kvizu su predstavnici naše škole (Rajna Erjavec i Mihael Ivančić) zauzeli 3. mjesto. Troškove organizacije dvodnevnog boravka, uključujući prijevoz, prehranu, smještaj i ulaznice u muzeje za učenike i njihove pratitelje u potpunosti snosi Ministarstvo hrvatskih branitelja. Za učenike i pratitelje je ovo bilo jedno vrijedno iskustvo.

objavio: Mirjana Jambriško   datum: 10. 1. 2018.

Raspored sati - 1.-4.r

Raspored sati - 5.-8.r