Održan 6. festival "Djeca pjevaju"

Na ovogodišnjem 6. Festivalu “Djeca pjevaju” koji je održan 23.03.2018. u sportskoj dvorani Graberje u Varaždinu predstavile su se 24 nove autorske pjesme u izvođenju 23 pjevača iz Hrvatske i 3 pjevača iz Slovenije.  Od samog početka na festivalu pjevaju djeca DND-a Varaždin, kao i posebno talentirani predstavnici osnovnih škola, gradova i općina sjeverozapadnog dijela Hrvatske. Pjevače je pratio zbor “Mali slavuji” DND-a Varaždin.

Naša škola imala je čak dvije predstavnice koje su svoje vokalne sposobnosti, kao i scenski nastup pokazale u sjajnom izdanju. Vrlo smo ponosni na naše učenice Janju Malić iz 7.a razreda koja je briljirala svojim glasom u pjesmi „Stara ura“ i Doroteu Sedlar iz 6.a razreda koja je svojim  vokalom a i uigranom skupinom rasplesala cijelu dvoranu pjesmom „Everybody“, uz nju prateće vokale pjevale su Leonarda Dubovečak i Karla Rožmarić, a u plesnoj skupini sudjelovale su Patricija Mikac, Ana-Marija Ivančić, Dea Majhen, Matea Vauda i Laura Leskovar. Jedan od sponzora festivala je Općina Vinica, koja je na taj način financirala sudjelovanje naših učenica na na festivalu.

Posebna gošća na Festivalu “Djeca pjevaju” 2018. bila je i naša bivša učenica na koju smo jako ponosni, Gabrijela Hrženjak, a koja je svojevremeno kao djevojčica nastupala na festivalu,  sada je studentica solo pjevanja na glazbenoj akademiji u Ljubljani.

objavio: Mirjana Jambriško   datum: 26. 3. 2018.

Raspored sati - 1.-4.r

Raspored sati - 5.-8.r