9. Dječji kranjčić u Križevcima

Osnovna škola Ljudevita Modeca iz Križevaca i Udruga za promicanje znamenitih Križevčana „Dr. Stjepan Kranjčić“ u subotu 25. travnja 2020. objavili su rezultate natječaja na 9. Susretu hrvatskoga dječjega duhovnoga stvaralaštva „Stjepan Kranjčić“ za književno i likovno stvaralaštvo učenika osnovnih škola u Republici Hrvatskoj te su javnosti predali zbornik najuspjelijih radova „Stijena mog života“. Završna svečanost 9. „Dječjeg Kranjčića“, koja je, uz Dan grada, na taj dan trebala biti održana u Križevcima, zbog pandemije korona virusom (COVID-19) nije održana. Susret hrvatskoga dječjega duhovnoga stvaralaštva „Stjepan Kranjčić” jedini je natječaj i susret za dječje duhovno književno i likovno stvaralaštvo na nacionalnoj razini u Republici Hrvatskoj za djecu osnovnih škola. Nazvan je prema križevačkom župniku na glasu svetosti Stjepanu Kranjčiću koji je i sâm pisao književne radove katoličke tematike, a rodom je bio iz Petrijanca. Na natječaj je pristiglo 126 književnih radova te 120 likovnih radova iz ukupno 62 škole s područja cijele Republike Hrvatske.Na književni natječaj javilo se 117 učenika iz 47 škola te 7 učenika koji su se na natječaj javili samostalno. Natječaj je obuhvaćao tri kategorije (poezija, proza, igrokazi) te je pristiglo 80 pjesmama, 38 proznih radova i 8 igrokaza. Na likovni natječaj javilo se 111 učenika iz 36 škola te 14 učenika koji su se na natječaj javili samostalno.

U zborniku su objavljeni slijedeći radovi učenika naše škole: poezija Mihaele Drašković, 7,a (mentorica Nada Sikirica Sagradžija) i Rozalije Kušinec, 6.a (mentorica Andrijana Kušinec); likovni radovi Antonele Kukec, 6.b i Sare Lukaček, 6.b (mentorica Biserka Hudoletnjak) te igrokaz pod naslovom “Tata a morem iti na puanučku” Barbare Kušinec, 8.a (mentorica Andrijana Kušinec) koji je trebao biti javno izvođen, a osvojio je prvu nagradu.

Zbornik možete prelistati u digitalnom obliku na stranicama:

objavio: Mirjana Jambriško   datum: 27. 4. 2020.