Važne informacije vezane uz dolazak učenik u školu u ponedjeljak 11.5.2020.

Poštovani roditelji/skrbnici,

kao što vam je poznato, u planu je postupan povratak učenika u škole koji se odnosi na učenike od 1. do 4. razreda.

U privitku se nalazi:

poveznica na Upute HZJZ-a (koje je roditelj/skrbnik obvezan proučiti),

Preporuke za organizaciju rada koje je izdalo Ministarstvo znanosti i obrazovanja,

- Izjava koju roditelj mora popuniti i dostaviti u školu (popunjavaju samo roditelji/skrbnici koji planiraju poslati djecu u školu).

Nalazimo se u izvanrednoj situaciji, ali svi se trudimo iz nje izvući najbolje što možemo. Posebno zahvaljujemo učenicima, roditeljima/skrbnicima, učiteljima i stručnim suradnicima koji su uložili puno vremena i truda kako bi se djecu obrazovalo svo ovo vrijeme nastave na daljinu. Dabismo mogli pravovremeno i kvalitetno  pripremiti se za provedbu mješovite nastave molimo vas da se do četvrtka u 9 sati (a može i prije) izjasnite (u Viber grupi gdje komunicirate s razrednicom) hoćete li dijete uputiti u školu u skladu s uputama HZJZ. Ako odlučite dijete uputiti u školu u ponedjeljak, 11.5.2020., izjavu će roditelji potpisivati u uredu ravnateljice u četvrtak (7.5.) od 10 do 12 sati ili u petak (8.5.) od 15 do 17 sati. Na temelju tih izjava formirat će se grupe učenika prema preporukama HZJZ te bi te grupe trebale biti stabilne, bez dodavanja novih učenika. Zato realno donesite odluku.

Što se same mogućnosti povratka učenika tiče, ovom prilikom ističemo neke od važnih detalja iz preporuka, a kojima se mora posvetiti pažnja kod odlučivanja o mogućem slanju djeteta u školu:

1. Ako je moguće, osigurati da učenik i dalje ostane kod kuće.
  2. Preporučuje se ostanak kod kuće djece i osoblja/djelatnika s kroničnim bolestima (respiratornim, kardiovaskularnim,  dijabetesom, malignim bolestima, imunodeficijencijama, djece s većim tjelesnim/motoričkim oštećenjima) kao i djece čiji roditelji/skrbnici ili ukućani imaju jednu od navedenih bolesti.
  3. Učenik koji bi došao u školu i njegovi ukućani  moraju biti zdravi, bez mogućih simptoma bolesti COViD-19.
  4. Roditelj/skrbnik dovozi dijete u školu i odvozi kući, po mogućnosti uvijek ista osoba, ne starija od 65 godina.
  5. Učenici u školi provode 3 do 4 školska sata, a produženi boravak će se organizirati po potrebi i mogućnostima, nastava iz predmeta vjeronauk, strani jezik i glazbena kultura (u 4. r) održavat će se i dalje na daljinu.
  6. Oba roditelja/skrbnika su zaposlena (ili jedan ako je samohran),
  7. Potrebno je temeljito se upoznati s Uputama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo.

Još jednom zahvaljujemo na svemu, sretno i ostanimo zdravi!

objavio: Mirjana Jambriško   datum: 5. 5. 2020.