Petaši OŠ Vinica prvi se u Varaždinskoj županiji priključili Humanitarnoj akciji FB grupe "Škola za sve"

S ponosom se možemo pohvaliti da su se učenici 5. a razreda Osnovne škole Vinica  prvi s područja Varaždinske županije uključili u humanitarnu akciju FB grupe “Škola za sve”. U utorak, 12.1.2021. g. prikupili su 14 školskih torbi s priborom i dodatnih pet praznih, koje je u Varaždin na sabirno mjesto dopremila razrednica 5. a razreda, učiteljica prirode i biologije Jelena Đurak. Učenici 5. a razreda OŠ Vinica sa svojim roditeljima i s nekoliko prijatelja i rođaka uključili su se u akciju i donirali svoje torbe koje više ne koriste i kupili školski pribor te se u školi to sve razvrstalo. Ispalo je da se prikupilo 14 torbi sa školskim priborom plus 5 torbi koje su bez pribora i koje se mogu dopuniti u akciji. Neka dječica su napisala dirljive poruke i ostavila svoje kontakt brojeve nadajući se da će im se netko od prijatelja i javiti te da će se možda roditi i neka nova prijateljstva. U torbe su stavili i nešto za razveseliti – čokoladice, knjige, igračke… Donaciju se prikupljala tijekom jutra, a pri razvrstavanju su pomogle i ravnateljica Mirjana Jambriško te pedagoginja Mateja Polančec. Ima torbi za dječake i djevojčice i sve su u odličnom stanju.
Svim učenicima, roditeljima, učiteljima i svima na potresom pogođenom području želimo puno zdravlja i hrabrosti da izdrže nevolju koja ih je snašla. Sretno!

Bravo za 5.a i njihovu učiteljicu! Veliko i neizmjerno HVALA djeci i roditeljima! Pokazali ste da imate pravo veliko ❤ Bravo OŠ Vinica!

objavio: Mirjana Jambriško   datum: 13. 1. 2021.