Obilježavanja 31. obljetnice ustroja 5. bojne 1. A brigade „Tigrovi“ u Vinici

U petak, 13.5.2022. učenici i razrednice osmih razreda sudjelovali su na svečanosti povodom obilježavanja 31. obljetnice ustroja 5. bojne 1. A brigade „Tigrovi“. U Vinici su ispred spomen-ploče kod nekadašnjeg centra za obuku jedinica ZNG-a položeni vijenci i zapaljene svijeće u spomen na poginule pripadnike brigade.

Uz pripadnike Udruge ratnih veterana 1. gardijske brigade „Tigrovi“, pripadnika mnogobrojnih braniteljskih udruga te niza izaslanstava, počast je odao i župan Varaždinske županije Anđelko Stričak, ujedno izaslanik Predsjednika Sabora RH.

Vijence su također položili i odali počast braniteljima izaslanik Predsjednika RH brigadir Marijan Kretić, izaslanik predsjednika Vlade i ministra branitelja general zbora Josip Lucić, izaslanik ministra obrane Perica Turalija, načelnik općine Vinica dr. sc. Branimir Štimec, predstavnici Policijske uprave varaždinske te udruga proisteklih iz Domovinskog rata i drugi.

Osim kod spomen ploče, vijenci su položeni i kod spomenika dr. Franji Tuđmanu, prvom Predsjedniku RH, te kod spomenika Mladenu Kasunu, poginulom pripadniku „Roda“.

Nakon polaganja vijenaca i paljenja svijeća kod spomen-obilježja, svečanost se nastavila u dvorani Općine Vinica čitanjem povjesnice 5. bojne 1. A br. ZNG „Tigrovi“, a upriličena je izložba ratnih fotografija, kao i podjela prigodnih poklona učenicima osmih razreda OŠ „Vinica“.

Priloženi dokumenti:
tigrovi_2.jpg (226.14 KB)

objavio: Gordana Kos Kolar   datum: 13. 5. 2022.

« Ožujak 2024 »