Junak kakav želim biti

Sigurno ste kao djeca zamišljali sebe kao jednog od glavnih junaka iz poznatih bajki, romana, stripova ili filmova. Postati junak nije teško, za to vam ne treba posebno odijelo niti neke posebne nadljudske sposobnosti. Treba vam samo malo mašte i dobrote da biste mogli postati oni koji će spasiti nekoga u nevolji ili zaštiti svijet od širenja zla. Zbog toga su učenici sedmih razreda protekloga tjedna na satovima Hrvatskoga jezika, zajedno sa svojom učiteljicom Larom, prikazivali svoje odabrane junake iz omiljenih romana. Bilo je raznih junaka, od čarobnog Harry Pottera, vila i princeza iz bajki ili onih realističnijih iz nedavno pročitanih djela za lektiru. Učenici su izradili lutku omiljenog lika i kroz monolog prikazali kako je lik svojim postupcima utjecao na njihove živote. Zaključili su da mogu biti sve što požele, a u sebi prepoznali naizgled male, ali čarobne, moći koje mogu primijeniti u svakodnevnom životu jer svatko može malim i nesebičnim djelima biti nečiji junak.

objavio: Mirjana Jambriško   datum: 16. 11. 2023.