Izlet za najmarljivije zadrugare UZ Vrčeki

Učenička zadruga "Vrčeki" djeluje obnovljena već 15 godina te se svake godine uspješno predstavlja na županijskim i državnim smotrama, kao i na svim prodajnim izložbama povodom obilježavanja važnih datuma i općinskih manifestacija. Zbog marljivog rada, zadrugari i njihove voditeljice, išli su na izlet u OŠ Sveti Đurđ, Ludbreg i Koprivnicu, u srijedu, 7. listopada 2015. godine u poslijepodnevnim satima, nakon nastave. Na izletu je sudjelovalo 54 zadrugara i 6 voditeljica sekcija zadruge.

U OŠ Sveti Đurđ gostoljubivo su ih dočekali tamošnji zadrugari iz UZ Jurek sa svojim voditeljicama i voditeljicom zadruge, učiteljicom Snježanom Hranić. Pozdravnu riječ uputio im je ravnatelj škole, gospodin Mario Bontek. Nakon kratkog prigodnog programa dobrodošlice, kojim su naši učenici bili oduševljeni, domaćini su ih proveli po školi i u pokaznim radionicama prikazali rad svoje zadruge. Bila je to jedna dragocjena razmjena iskustva, koja je i domaćine i goste ispunila velikim zadovoljstvom. U Ludbregu su zadrugari posjetili najvažnije znamenitosti tog grada uz stručno vodstvo vodiča. Nakon razgledavanja Ludbrega, veselo društvo je krenulo u Koprivnicu na dvosatno kupanje u tamošnjim gradskim bazenima. Na kraju dana, ispunjeni lijepim dojmovima, mladi zadrugari su se vratili kućama. Slike s izleta možete pogledati u foto-galeriji.

Provedbu ovog izleta marljivim zadrugarima omogućila je Varaždinska županija, Općina Vinica i OŠ Vinica te im se na tome zadrugari srdačno zahvaljuju.

objavio: Mirjana Jambriško   datum: 7. 10. 2015.

« Ožujak 2024 »