Obilježen Dan ružičastih majica

Već treću godinu zaredom obilježili smo Dan ružičastih majica globalno poznat kao Pink Shirt Day - dan borbe protiv vršnjačkog nasilja. Započet je u Kanadi pričom o srednjoškolcu koji je, u znak podrške majci oboljeloj od raka, obukao ružičastu majicu te time postao žrtva nasilja. Događaj je zabilježen kao jedan od važnijih te se počeo obilježavati i u ostatku svijeta. Obilježava se zadnje srijede u veljači, ove godine 22. veljače, a proveselili smo se u matičnoj, kao i u područnim školama.

Ovaj je događaj jedna od aktivnosti trenutnog međunarodnog eTwinning projekta 'Taste the teen spirit'. Program je obuhvaćao izvedbu prigodnih skečeva koji prikazuju različite vrste nasilja te tematski ples u koji su se redom uključivali učenici i učitelji škole. Organizirale su ga i provele učiteljice engleskog jezika Suzana Mihelčić i Nikolina Siročić s učenicima 6., 7. i 8. razreda. Podršku nenasilju pružio je velik broj učenika te učitelji škole obukavši ružičaste majice. Školskim hodnicima širila se pozitiva, glazba i smijeh, a nasilju nije bilo ni traga. Program smo završili kaubojskim plesom na službenu pjesmu Dana ružičastih majica 'Život nije siv' pjevačice Mije Dimšić. Ovim smo događajem pokazali jasan stav nulte toleracije prema nasilju.

Hrvatski je Sabor 17. veljače donio jednoglasnu odluku i proglasio Dan ružičastih majica Nacionalnim danom borbe protiv vršnjačkog nasilja. Bravo!

objavio: Suzana Mesić   datum: 22. 2. 2017.

« Prosinac 2017 »