Lijepi rezultati naših učenica na Festivalu matematike

U organizaciji Varaždinske županije i Centra izvrsnosti iz matematike te uz suradnju Županijskog stručnog vijeća učitelja/nastavnika  matematike osnovnih i srednjih škola te Županijskog stručnog vijeća učiteljica i učitelja razredne nastave 5.4.2018. održan je Festival matematike u Varaždinu. Cilj ovog festivala je promicanje i popularizacija matematike, poticanje logičkog mišljenja i matematičkih sposobnosti, kreativnosti, stvaralaštva i inovativnosti. Iz naše su škole sudjelovale dvije učenice 4. razreda u pojedinačnoj kategoriji natjecanja: Sara Lukaček (mentorica učiteljica Ružica Štimec) zauzela je 8. mjesto, a Lea Spevan (mentorica učiteljica Sanja Hudek) zauzela je 11. mjesto. U toj su se kategoriji natjecala 53 natjecatelja. U ekipnom dijelu natjecanja iz naše se škole natjecala ekipa u kategoriji HUSARI (5. i 6. razredi) u konkurenciji od 55 ekipa. Naša ekipa je zauzela 10. mjesto, a sačinjavale su ju sljedeće učenice: Anamarija Ivančić i Karolina Dukarić iz 6. razreda te Mateja Vauda i Dea Majhen iz 5. razreda. Mentorica ekipe je učiteljica Sanja Vincek.

Čestitamo učenicama i mentoricama na lijepim rezultatima!

objavio: Mirjana Jambriško   datum: 5. 4. 2018.

« Studeni 2018 »