Reading is fun - projektna nastava

U utorak 10. veljače učenici 8. razreda naše škole, A. Ivančić, F. Šipek, L.  Dubovečak, V. Hrgar, M. Gerbus i A. Pajtak, uz vodstvo učiteljica engleskog jezika, odradili su drugi od četiri planirana susreta s partnerskim školama s kojima sudjelujemo u projektu Reading is fun (Čitanje je zabavno). Glavni ishodi projektne nastave su poticati čitanje na stranom jeziku, razvijati govorne sposobnosti te družiti se i razmjenjivati iskustva s učenicima iz drugih škola. Sve aktivnosti odvijale su se na engleskom jeziku.

Ovoga puta domaćin je bila naša škola, a ostali sudionici projekta dolaze iz OŠ grofa J. Draškovića u Klenovniku, OŠ “Vladimir Nazor” Sveti Ilija i OŠ Kneginec Gornji, a projektu se u susretima pridružuje i školska knjižničarka.

Nakon uvodnog pozdrava slijedila je prva aktivnost s ciljem međusobnog upoznavanja sudionika uz igru speed date (spoj). Učenici su kroz kratak razgovor s ostalima predstavili sebe te se bolje upoznali.

U glavnom dijelu susreta učenici su pročitali pripremljene stihove ljubavne ili smiješne poezije te ukratko rekli zašto su ih odabrali i što stihovi za njih znače. Nakon aktivnosti slijedili su komentari na pročitano, a pokrenula se i rasprava o čitanju lektirnih naslova te su učenici uspoređivali način obrade lektire u svakoj od škola. Nakon čitanja naši učenici domaćini poveli su goste po školi te su se tijekom slobodnog vremena pobliže družili i neobavezno pričali na hrvatskom jeziku.

Slijedio je set zabavnih društvenih igara koje omogućuju učenicima da uče nove riječi i izraze na stranom jeziku te razvijaju suradničko učenje. Učitelji i učenici oduševljeni su aktivnostima, a učenici nestrpljivo očekuju sljedeći susret u Svetom Iliji.

objavio: Suzana Mesić   datum: 10. 2. 2020.