Natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja - Dabar

Natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja – Dabar održavalo se u OŠ Vinica i područnim školama od  8. do  12. studenoga 2021. U Hrvatskoj se na natjecanje prijavilo 679 škola. Natjecanje je namijenjeno učenicima osnovnih i srednjih škola, a provodi se kroz pet kategorija. Učenici su rješavali 12 zadataka uz vremensko ograničenje od 40 minuta. Ove godine su se učenici u tri različite kategorije, te su u svim kategorijama učenici ostvarili odlične rezultate.

U kategoriji MiliDabar (3. i 4. razred) sudjelovali su sljedeći učenici: Klara Borić, Mia Matijašec, Melani Leskovar, Marin Malčec, Lucija Milec, Emanuel Vrabec, Ella Mrljić, Gabrijela Kapljić, Dora Biškup, Jakov Šipek, Viktorija Malčec, Sara Tenko, Ivan Tot, David Peharda, Alisia Krobot, Nella Pajtak, Mateas Stanko, Ema Vukalović i Vinko Hrgar. Od navedenih učenika u 10% najboljih uvrstile su se Klara Borić i Mia Matijašec.

U kategoriji KiloDabar (5. i 6. razred) sudjelovali su sljedeći učenici: Jakov Hrgar, Filip Novoselec, Lorena Gunzi, Viktorija Martinjak, Mateo Kostanjevac, Dino Matijašec, Martina Zrinjski, David Lazar i Mihael Bosilj.

U kategoriji MegaDabar (7. i 8. razred) sudjelovali su Matej Levanić i Dino Bregović. U 10% najboljih uvrstio se Dino Bregović.

Čestitamo svim učenicima, te mentoricama Nikolini Trojko i Adriani Telebar na postignutim rezultatima i trudu. Nadamo da će ovi odlični rezultati biti poticaj i ostalim učenicima da se sljedeće godine uključe u još većem broju.

objavio: Mirjana Jambriško   datum: 22. 11. 2021.

« Ožujak 2024 »