Projekti

Energetska obnova zgrade Područne škole Gornje Ladanje na adresi Školska ulica 2, Gornje Ladanje, Vinica

Naziv projekta:

Kratki opis projekta:

Ovim projektom želi se unaprijediti energetska učinkovitost zgrade Područne škole Gornje Ladanje. Odnosno, svrha ovog projekta je smanjenje potrošnje energije u zgradi PŠ Gornje Ladanje provedbom aktivnosti energetske obnove. Energetska obnova će uključivati rekonstrukciju vanjske toplinske ovojnice odnosno radove na fasadi, radovi na stropu prema tavanu i vanjskoj stolariji, rekonstrukcija sustava grijanja – plinska instalacija, instalacija grijanja i novi dimnjak, obraditi napajanje novih elemenata strojarske opreme, rekonstruirati instalaciju za zaštitu od djelovanja munje te izvesti pripremu električne instalacije za automatsko prikupljanje podataka s mjernih uređaja potrošnje električne energije, plina i vode te automatski prijenos podataka u središnji ISGE sustav.

Navedenim mjerama doći će do povećanja energetske učinkovitosti zgrade koja će se očitovati u uštedi potrebne toplinske energije za 71,64%, uštedi primarne potrošnje energije za 80,89% kao i smanjenju emisije CO2 za 82,28%.

Ciljevi i očekivani rezultati:

Projekt se provodi sukladno Operativnom programu Konkurentnost i kohezija2014. – 2020., Prioritetnoj osi 4 Promicanje energetske učinkovitosti i obnovljivih izvora energije, Investicijskom prioritetu 4c Podupiranje energetske učinkovitosti, pametnog upravljanja energijom i korištenja OIE u javnoj infrastrukturi, uključujući javne zgrade, i u stambenom sektoru, te Specifičnom cilju 4c1 Smanjenje potrošnje energije u zgradama javnog sektora.

Projekt pridonosi ostvarenju ciljeva Direktive o energetskoj učinkovitosti (2012/27/EU), Dugoročne strategije za poticanje ulaganja u obnovu nacionalnog fonda zgrada Republike Hrvatske i Trećeg Nacionalnog akcijskog plana energetske učinkovitosti.

Obnovom energetske funkcionalne cjeline(ETC-a) projektirana je ušteda toplinske energije za grijanje (QH,nd) nakon provedbe projekta od (%) 57,27%.

Projektirana ušteda toplinske energije zadovoljava sektorski specifični kriterij prihvatljivosti definiran Pozivom ref.br.KK.04.2.1.04, a to je ušteda energije za grijanje / hlađenje na godišnjoj razini (kWh/god) od najmanje 50% u odnosu na godišnju potrošnju energije za grijanje / hlađenje prije provedbe projekta (QH,nd).

Navedeni cilj će se postići kroz provedbu sljedećih aktivnosti:

• izrada glavnog projekta energetske obnove s pripadajućim elaboratima
  • povećanje toplinske zaštite vanjskog zida,
  • povećanje toplinske zaštite stropa prema tavanu,
  • zamjena vanjske stolarije,
  • rekonstrukcija sustava grijanja,
  • postavljanjem elektrotehničkih instalacija potrebnih za napajanje elemenata strojarske opreme,
  • stručni nadzor građenja,
  • projektantski nadzor,
  • usluga koordinatora zaštite na radu tijekom građenja,
  • energetski pregled zgrade, izrada izvješća o energetskom pregledu zgrade i energetskog certifikata nakon provedene energetske obnove,
  • upravljanje projektom i administracija,
  • promidžba i vidljivost projekta.

Ukupna vrijednost projekta:

Procijenjena ukupna vrijednost projekta iznosi 791.728,75 HRK. Od toga 449.899,64 HRK, sufinancira Europski fond za regionalni razvoj kroz Operativni program Konkurentnost i kohezija 2014. – 2020., Prioritetnu os 4 Promicanje energetske učinkovitosti i obnovljivih izvora energije.

Razdoblje provedbe projekta:

Razdoblje provedbe Projekta je od 16.11.2018. pa do završetka obavljanja predmetnih aktivnosti, odnosno najkasnije 24 mjeseca od dana stupanja na snagu Ugovora.

Kontakt osoba za više informacija:

Mirjana Jambriško, ravnateljica OŠ Vinica

objavio: Mirjana Jambriško   datum: 30. 11. 2018.