Terenska nastava učenika od 5. do 8. razreda

Učenici od 5. do 8. razreda u pratnji svojih učitelja u petak, 28. listopada 2016. godine, realizirali su terensku nastavu predviđenu Školskim kurikulumom OŠ Vinica. Terenska nastava je u svim razredima obuhvatila glazbeno-scensko djelo "Jalta, Jalta" kojim su svi učenici i učitelji bili oduševljeni. Radnja ovog poznatog hrvatskog mjuzikla odvija se za vrijeme konferencije u Jalti, gdje su boravili Churchill, Staljin i Roosevelt sa zadatkom da podijele svijet. S njima su došli i njihovi sobari. Oni su se dogovarali kako bi podijelili jedno mjesto koje se zove zelena livada i o kojem njihovi šefovi ništa ne znaju. Nakon obračuna među sobarima aktivirala se bomba u vrtu vile. Mjuzikl završava tako da politički lideri ponude da zelena livada ostane ničija te na kraju svi izvode optimističnu pjesmu "Neka cijeli ovaj svijet"...

Osim u kazalištu, učenici su bili i u muzejima. Tako su učenici osmih razreda posjetili Muzej iluzija gdje su ušli u fascinantni svijet iluzija koji im je poljuljao povjerenje u njihova osjetila, ali ih i pritom oduševio, bili su zbunjeni, ali su i štošta naučiti. Učenici sedmih i šestih razreda bili su u Prirodoslovnom muzeju, jednom od najvećih muzeja u Hrvatskoj, smještenom u povijesnoj plemićkoj palači na bedemima zagrebačkoga Gornjega grada. Ovaj muzej prikuplja, čuva, izučava i prezentira razne prirodnine kao svjedočanstva ili dokumente vezane za prirodoslovlje Hrvatske. Za učenike petih razreda bio je organiziran posjet Arheološkom muzeju koji samostalno djeluje od 1939. godine, dok je do tada djelovao u sastavu Narodnog muzeja. Smješten je u palači Vranyczany-Hafner na Zrinjevcu. Muzejski fundus danas broji približno 450.000 različitih artefakata.

Ciljevi terenske nastave realizirani su u potpunosti.

objavio: Mirjana Jambriško   datum: 31. 10. 2016.