Terenska nastava učenika koji pohađaju dodatnu nastavu

Učenici naše škole sudjelovali su u petak, 12.5.2017., na terenskoj nastavi u Parku prirode Papuk. Terenska nastava je organizirana za učenike 5.-8. razreda koji polaze dodatnu nastavu nekog predmeta. Učenici su u pratnji učiteljica Mirjane Jambriško, Gordane Kos Kolar i Jelene Đurak posjetili Park prirode Papuk. Tamo su razgledali prvi geološki spomenik prirode u Hrvatskoj Rupnica i prošli pripradajuću poučnu stazu. Rupnica je zaštićena zbog izvanredno rijetke morfološke pojave vulkanskih stijena - stupastog lučenja albitskog riolita. Nakon toga nastavili su vožnju do park-šume Jankovac. U park-šumi učenici su pod stručnim vodstvom parka prošli Grofovu poučnu stazu gdje su upoznali prirodne i kulturno-povijesne osobine ovog područja. Uz stazu se nalaze dva umjetna jezera koja povezuju izvor u špilji i slap. U jednoj špilji smješten je grob grofa Jankovića dok je u drugoj koja se nalazi na stazi moguće vidjeti tipične špiljske životinje - šišmiše. O prvim stanovnicima doline svjedoče ostatci staklarskoga groblja. Svojom ljepotom ističe se 30 metara visoki slap Skakavac. Nakon staze učenici su odradili kraću radionicu rješavanjem listića "Upoznaj šumu". Poslije kratkog odmora i igre na izletištu Jankovac uputili su se kućama.

objavio: Mirjana Jambriško   datum: 15. 5. 2017.

« Kolovoz 2017 »