Obilježavanje Dana sjećanja na Vukovar

Dana 17.11.2017. godine u Osnovnoj školi Vinica i njezinim područnim školama PŠ Gornje Ladanje i PŠ Natkrižovljan učenici i djelatinici škole na dostojanstveni su način obilježili Dan sjećanja na Vukovar. U matičnoj školi učenici osmih razreda sa svojim su razrednicama i uz pomoć učiteljice likovne kulture priredili izložbu na temu Vukovara. Osim izložbe u kratkom su programu, prožetom emocijama, ostalim učenicima prikazali stradanja Vukovara u ratnim godinama. Nakon programa predstavnici razreda, u pratnji vjeroučiteljica, pedagoginje i ravnateljice škole, zapalili su svijeće te se pomolili kod spomen oltara ispred crkve, kod spomenika prvom hrvatskom predsjedniku dr. Franji Tuđmanu, kod spomenika poginulom hrvatskom branitelju Vukovara Mladenu Kasunu te na mjesnom groblju na Mladenovom grobu te na grobu Daria Gašparića, hrvatskog ročnika poginulog za vrijeme domovinskog rata. Na taj su način odali počast svim žrtvama domovinskog rata i zahvalu što imamo slobodnu domovinu Hrvatsku.

Učenici i djelatnici Područne škole Natkrižovljan obilježili su Dan sjećanja na grad Vukovar s poštovanjem i ljubavlju prema žrtvama Vukovara. Učenici su svojim likovnim radovima, pisanjem prigodnih pjesama, recitiranjem i izradom plakata  pokazali svoje viđenje simbola Vukovara. U školu su donijeli lampaše koje su zapalili, formirali povorku  u školi, molitvom odali počast svim vukovarskim junacima koji su svoje živote položili iz ljubavi prema svojoj domovini.

objavio: Mirjana Jambriško   datum: 17. 11. 2017.

« Prosinac 2017 »