Škola u prirodi

Učenici četvrtih razreda OŠ Vinica, PŠ Gornje Ladanje i PŠ Natkrižovljan, zajedno sa svojim učiteljicama, boravili su u Školi u priridi u trajanju od 4.06.-8.06.2018. u gradu Zadru, sa smještajem u naselju Borik u hotelu Donat. Učenici su na terenskoj nastavi posjetili Cerovačke pećine, koje su među najpoznatijim i najznačajnijim speleološkim objektima u Hrvatskoj. Uživali su i u prirodnim ljepotama NP Krka. Upoznali su Sokolarski centar u Šibeniku - stanište gdje se brinu o pticama grabljivicama, njihovom zbrinjavanju i liječenju. Posljednji dan razgledali su grad Zadar gdje su upoznali kulturno povijesne znamenitosti: crkvu sv.Donata, katedralu sv. Stošije, morske orgulje i Pozdrav suncu. Posjetili su i najstariji kraljevski grad Nin.
Ovom terenskom nastavom ostvareni su svi ciljevi i zadatci predviđeni ovim vidom učenja i to u neposrednoj prirodnoj i društvenoj okolini primorskog krajolika. U školi u prirodi maksimalno su povezani sadržaji iz svih nastavnih predmeta .
Druženje, tolerancija i prijateljstvo uz radne navike i samostalnost u radu, kao i svakodnevno vođenje brige o sebi nisu učenicima predstavljali problem, već su uživali brinući o sebi i pomažući prijateljima te svakim danom stjecali potrebno samopouzdanje.

objavio: Mirjana Jambriško   datum: 11. 6. 2018.

« Kolovoz 2018 »