Učenici OŠ Vinica sudjelovali u projektu “Reading is fun” u Osnovnoj školi grofa J. Draškovića Klenovnik

U petak 24. studenoga, učenici G. Kapljić, D. Peharda, A. Rodeš, S. Spevan, S. Šenkiš, S. Tenko, E. Vrabec i M. Težak, sudjelovali su u susretu partnerskih škola unutar županijskog projekta poticanja čitanja na engleskome jeziku pod nazivom “Reading is fun” koji se održao u Osnovnoj školi grofa J. Draškovića Klenovnik. Uz školu domaćina u projektu sudjeluju Osnovna škola Kneginec Gornji, Osnovna škola Vinica i od ove školske godine Osnovna šola iz Lenarta, Slovenija koja će se pridružiti u sljedećem susretu. Na ovaj je način projekt postao međunarodnog karaktera. Nastava se uglavnom odvijala na engleskome jeziku u školskoj knjižnici gdje su se okupile učiteljice engleskoga jezika, njihovi učenici i školska knjižničarka. U osnovnoj školi Vinica voditeljice projekta su učiteljice engleskoga jezika, Suzana Mihelčić i Nikolina Siročić te knjižničarka Dragana Belščak.

Susret je započeo individualnim predstavljanjem svakog sudionika na engleskome jeziku te vlastitim izričajem prema zadanim temama. Zatim je slijedio glavni dio susreta, čitanje citata poznatih osoba prema izboru nakon kojeg su prisutni objasnili kakvo značenje za njih ono ima. Sudionici su proveli raspravu o pročitanim citatima, komentirali ih i povezivali ih s vlastitim životnim iskustvima. U završnom dijelu projekta učenici su se opustili u radionicama izrade božićnih dekoracija te igrajući društvene igre. Nakon što su se svi dobro zabavili i zbližili, projekt je dovršen razmjenom iskustava i evaluacijom cjelokupnog projekta. Ovo zabavno i uspješno druženje na engleskome jeziku učenici su ocijenili čistom peticom te s nestrpljenjem iščekuju sljedeći susret u Osnovnoj školi Vinica u veljači sljedeće godine kada će imse po prvi puta pridružiti partneri iz OŠ Lenart.

objavio: Mirjana Jambriško   datum: 27. 11. 2023.