Predavanje: Ovisnost - pušenje i droga

U suradnji s Obiteljskim centrom Varaždin i PU Varaždin, tijekom prosinca, mjeseca borbe protiv ovisnosti, za učenike 8. razreda naše škole upriličena su predavanja i radionice na temu: Ovisnost - pušenje i droga...

Predavanja su bila zanimljiva i poučna jer je cilj bio upozorenje svima nama na problem zlouporabe svih oblika ovisnosti, a osobito droga te promoviranje zdravih stilova života, podizanje razine svijesti učenika o štetnim zdravstvenim i socijalnim posljedicama ovisnosti.

Iako se o tome mnogo zna, predavanja su dala nove informacije koje su dodatno osvjestile  opasnosti od ovisnosti. Učenike se naročito dojmilo predavanje djelatnika PU Varaždin koji su na jednostavan način predočili opasnosti od konzumiranja droge. Poučnim savjetima uputili su učenike kako se treba ponašati u situacijama kad im neko evantualno nudi alkohol ili drogu. Na svim tim savjetima im se iskreno zahvaljuju i učenici i djelatnici škole.

U sklopu prezentacije o štetnosti pušenja osmaši su izradili lijepe i edukativne plakate te ih izložili u holu škole. Oni sadrže poruke svima o zdravim stilovima života te aktivnom korištenju slobodnog vremena.

objavio: Mirjana Jambriško   datum: 8. 12. 2009.