Provedba Biciklističkog kampa "Želim voziti bicikl"

Poštujući stroge epidemiološke mjere projekt ŽELIM VOZITI BICIKL počeo je s  drugom fazom kojom priprema učenike  za natjecanje SIGURNO U PROMETU. Prva faza obuhvaćala je državno natjecanje PROMETNA UČILICA  koje se održavalo ON-LINE (ucilica.skole.hr), a obuhvatilo je preko 300 učenika iz četiri partnerske škole: OŠ Vinica, OŠ Cestica, OŠ Petrijanec i VII. OŠ Varaždin. Rezultati su u tom natjecanju bili izuzetno dobri. U školsko natjecanju Sigurno u prometu u navedenim školama sudjelovalo je 95 učenika, a najbolja četiri učenika iz svake škole sudjeluju na biciklističkom kampu u OŠ Vinica. Kamp se provodi četiri dana (od 06.04.2021. do 09.04.2021 u vremenskom periodu o 9:00 do 12:00 sati). Učenici u realnoj prometnoj situaciji voze bicikle po poligonu, ali i po prometnicama Općine Vinica, Općine Cestica, Općine Petrijanec i Grada Varaždina. Tijekom kampa učenici uče vožnju po kolniku, vožnju po biciklističkoj stazi, vožnju u koloni, vožnju kroz rotor, vožnju kroz semafor te druge realne prometne situacije. Samo natjecanje sastoji se od teoretskog dijela (ispit na računalu putem on-line aplikacije) i praktičnog dijela (biciklistički poligon).  Provoditelji projekta su nastavnici TZK zaposlenici u osnovnim škola Dubravko Banek, prof., Nikola Sedlar, prof. Predrag Dobrotić, prof. kao i  voditelj i autor projekta dr.sc. Branimir Štimec, prof.  Pokrovitelji projekta su Općine Vinica, Cestica, Petrijanec, Zajednica sportskih udruga Grada Varaždina, Certus Sustavi, Stolarija Mesek, HAK AK Varaždin, OŠ Vinica, OŠ Cestica, OŠ Petrijanec i VII.OŠ Varaždin.

Ovim putem molimo sve sudionike u prometu da uvijek budu oprezni te da poštuju prometne propise i pravila kako bi se broj prometnih nesreća sveo na minimum. Pripazimo na bicikliste, a naročito na one najmlađe, koji se tek uče pravilno ponašati u prometu.

Hvala svima na podršci!

objavio: Mirjana Jambriško   datum: 8. 4. 2021.