Učenici OŠ Vinica sudjelovali na 11. Tjednu botaničkih vrtova, arboretuma i botaničkih zbirki u SŠ „Arboretum Opeka“ u Marčanu

U sklopu 11. Tjedna botaničkih vrtova, arboretuma i botaničkih zbirki (23. – 27. svibnja 2022.) učenici OŠ Vinica sudjelovali su na različitim aktivnostima i vrlo zanimljivim poučnim i zabavnim radionicama koje su pripremili nastavnici iz Srednje škole „Arboretum Opeka“ te neki nastavnici iz naše škole.

Učenici 8.a i 8.b  razreda u ponedjeljak 23.05.2022 posjetili su Srednju školu „Arboretum Opeka“ gdje su se upoznali  sa zanimanjima škole,  Erasmus+ projektima te obišli prostore škole, praktikume i na kraju posjetili park i dvorac. S učenicima su u pratnji bili učitelj tjelesne i zdravstvene kulture Branimir Štimec i vjeroučiteljica Andrijana Kušinec.

Učenici 2.a i 2.b posjetili su arboretum Opeka u utorak 24.5.2022. i sudjelovali u kreativnoj radionici „Kreacije iz prirode“. Učenici su šetnjom kroz arboretum brali livadsko cvijeće (naravno uz dozvolu) te su u najljepšem drvetu u parku  tzv.  Kapelici izrađivali cvjetno – livadne ikebane. Voditeljice radionice bile su učiteljica Marjana Majhen i vjeroučiteljica Andrijana Kušinec.

Učenici 6.a razreda u utorak 24.5.2022. sudjelovali su u vođenom obilasku Arboretuma Opeka, koji su vodili učenici SŠ „Arboretum Opeka“ Marčan. Učenici 6.b razreda je sudjelovali su u četvrtak na radionici Fotolov u Arboretumu Opeka. Radionicu je vodila nastavnica iz srednje škole Nataša Posavec, a s učenicima je u pratnji bila učiteljica prirode i biologije Jelena Đurak.

U četvrtak 26.05.2022. učenici 3.a razreda sudjelovali su na radionici "Lavandini šeširići". Upoznali su lavandu kao biljku koja ima različitu korisnu primjenu u svakodnevnom životu. Koristeći tkaninu, karton i suhe cvjetove lavande, izradili su šeširiće koje će koristiti u zaštiti protiv moljaca u svojim ormarima. Radionica je bila uspješna, zabavna i kreativna, a završila je pjesmom veselih trećaša. U pratnji učenika bile su učiteljica Snježana Gašparić i pedagoginja Mateja Polančec.

Učenici 7.a posjetili su Srednju školu „Arboretum Opeka“ te njihove praktikume u petak 27.05.2022. Osobit dojam na učenike ostavio je posjet veterinarskom praktikumu, odnosno posjet staji gdje su se pobliže upoznali s domaćim životinjama – kravama i konjima. Nakon toga zajedno s vjeroučiteljicom Andrijanom otkrivali su i divili se  ljepotama Božje prirode u arboretumu Opeka.

objavio: Mirjana Jambriško   datum: 27. 5. 2022.