Reading is fun

Učenici 7. i 8. razreda, Martina Kušinec, Lukas Gregurec, Filip Novoselec, Maja Ceboci, Ella Hudoletnjak i Magdalena Pajtak dana 22.11.2022. godine, prisustvovali su prvom od tri planirana susreta partnerskih škola unutar županijskog projekta “Reading is fun” u Osnovnoj školi grofa J. Draškovića u Klenovniku.

U projektu sudjeluju Osnovna škola Kneginec Gornji, Osnovna škola grofa J. Draškovića Klenovnik i Osnovna škola Vinica. Ishodi projekta su poticanje čitanja iz vlastitog zadovoljstva, usavršavanje govornih i čitalačkih sposobnosti engleskoga jezika, poticanje suradništva te razvoj socijalnih vještina, stavova i vrijednosti.

Nastava se odvijala na engleskome jeziku, a uz učenike su se u školi u Klenovniku okupile učiteljice engleskoga jezika iz svih partnerskih škola te školska knjižničarka. Iz OŠ Vinica u projekt su uključene učiteljice engleskoga jezika Suzana Mihelčić i Nikolina Siročić te knjižničarka Dragana Belščak, koja radi u školama u Vinici i Klenovniku.

Susret je započeo individualnim predstavljanjem svakog sudionika na engleskome jeziku izražavanjem prema zadanim temama. Zatim je slijedio glavni dio susreta, čitanje pjesme, citata ili dijela romana na engleskome jeziku te su prisutni objasnili zašto su odabrali svoje štivo i što ono njima predstavlja. Sudionici su komentirali pročitane ulomke, a komentari su bili dirljivi i pozitivni. Zadnja aktivnost odvijala se u zadrugarskoj prostoriji u kojoj su, podijeljeni u skupine, učenici i učiteljice izvlačili recepte na engleskome jeziku te suradnički ispekli Čokoladne brownies-e, Lincer keksiće te Bakine i Božićne kolačiće. Radionica je bila vesela, opuštena i prepuna smijeha. Neki učenici okušali su se u aktivnostima koje kod kuće nisu ranije radili, kao št su pranje posuđa ili valjanje tijesta, no uživali su u druženju.

Ovo zabavno i uspješno druženje na engleskom jeziku učenici su ocijenili čistom peticom te s nestrpljenjem iščekuju sljedeći susret u OŠ Vinica kada će im se pridružiti partnerske škole, ali s drugim učenicima. Svi se vesele veljači i ponovnom druženju!

objavio: Mirjana Jambriško   datum: 23. 11. 2022.