Božićna priredba OŠ Vinica

U ovo doba godine nema onoga tko radosno ne iščekuje Božić pa je tako bilo radosno i veselo na Božićnoj priredbi Osnovne škole Vinica u četvrtak, 21.12.2022. u općinskoj dvorani. Učenici su tijekom polugodišta marljivo radili pripremajući razne točke kako bi uveselili gledatelje i pripremili ih na nadolazeće blagdane. Dvorana se ubrzo popunila i svi su uzbuđeno čekali da priredba započne. Najprije je nastupio Zbor OŠ Vinica „Biseri“ pod vodstvom učiteljice Gordane Kos Kolar, a pjesme koje su izveli ganule su publiku i polako zagrijale atmosferu u dvorani. Zatim su učenici prvih razreda sa svojim učiteljicama Anom Šegović i Petrom Majhen nastupili uz plesnu točku, a publici je bilo teško ne pokrenuti cipele u božićnome ritmu. Učenici produženog boravka pripremili su božićni igrokaz „Dvije jele“ zajedno sa svojim učiteljicama Tamarom Drašković i Ivanom Mraković, a učenici drugog razreda zajedno su sa svojom učiteljicom Tatjanom Pajtak pripremili igrokaz „Božićne čarape“. Njihov je nastup izmamio osmijehe na lica brojim gledateljima u publici. Učenici 3.a razreda, zajedno sa svojom učiteljicom Anom Klapšom, nastupili su uz plesnu točku i dokazali gledateljima da svatko može plesati, ako se malo potrudi. Učenici 3.b razreda marljivo su pripremali kraći božićni igrokaz „Najgora stvar“ sa svojom učiteljicom Marijanom Majhen i dokazali kako je ponekad dobro biti iskren. Zatim je uslijedio igrokaz „Intervju s pastirima“ učenika 7.b razreda koji su pripremali s učiteljicom Božidarkom Hošnjak, a učenici su kao pastiri iskazali vlastita svjedočanstva novinarkama uoči rođenja Isusa Krista. Zatim su se prigušila svjetla, a pred publikom se prikazao video naslova „Božićne želje slavnih osoba“ koji su pripremili učenici šestih razreda zajedno sa svojim učiteljicama Larom Furjan Kralj i Adrianom Telebar. Učenici su se maskirali u slavne osobe iz svijeta glume i knjiga pa su se obratili Djedu Božićnjaku i zatražili neke pomalo neobične želje. Na kraju je nastupila Folklorna grupa učiteljice Snježane Gašparić i podsjetila nas na tradicionalne vrijednosti u vrijeme Božića. Učenici su spletom prigodnih točaka prenijeli prisutnima poruke mira, radosti, zajedništva i sreće, a dvoranom je vladala božićna atmosfera. Na priredbi je uz učenike, roditelje i djelatnike škole bio vinički župnik, prečasni Valent Posavec i načelnik Općine Vinica, dr.sc. Branimir Štimec. Božićna priredba završila je prigodnom čestitkom ravnateljice Mirjane Jambriško, a zatim su prisutni nastavili druženje u predvorju zgrade općine uz tople napitke i božićne slastice.

objavio: Mirjana Jambriško   datum: 23. 12. 2022.