Dan sigurnijeg interneta u OŠ Vinica

Dan sigurnijeg interneta jedan od najvažnijih dana u kalendaru informacijske sigurnosti, a obilježava se svake godine, drugog dana u drugom tjednu veljače. Ovogodišnji slogan za obilježavanje navedenog dana je "Zajedno za bolji internet!"

U Osnovnoj školi Vinica u sklopu nastave informatike i pomoć učiteljica Nikoline Trojko i Adriane Telebar također se obilježio navedeni važan dan u svim razredima. Pojedini razredi imali su određene radionice, zadatke i diskusije. Niži razredi pričali su o digitalnim tragovima i elektroničkom nasilju. Peti razredi bavili su se sigurnosti na društvenim mrežama i digitalnim igrama gdje su istaknuli pozitivne i negativne strane, te što se može poduzeti da bi smo bili sigurniji tijekom korištenja. Šesti razredi imali su radionicu „Širi pozitivu, pazi na negativu“ gdje su izdvojili pozitivne primjere korištenja interneta, ali su isto tako izdvojili negativnu stranu koja se može dogoditi prilikom korištenja interneta. Sedmi razredi imali su zadatak izrade prezentacija ili videozapisa gdje izdvajaju savjete kako se zaštititi i na što treba pripaziti tijekom surfanja na internetu. Osmi razredi imali su diskusije za i protiv korištenja interneta za zabavu u slobodno vrijeme.

Učenici se već nekoliko godina aktivno uključuju u obilježavanje navedenog dana, sigurnost na internetu posebno se obilježava u mjesecu veljači, ali ona se promiče tijekom cijele godine.

objavio: Mirjana Jambriško   datum: 13. 2. 2023.