Projekt 3. razreda - Vinica moja, v srcu te nosim

Učenici trećih razreda u pet su faza realizirali projekt  "Vinica moja, v srcu te nosim".  Pisali su o tome zašto vole Vinicu.  Istraživali su kako je Vinica izgledala nekad te kako izgleda danas. Proučavali su stare običaje viničkog kraja, igre naših starih, te kakva je bila vinička hrana nekada. Pod motom "Da još dugo diše..." učenici su, na gredicu ispred škole, zasadili autohtono cvijeće viničkog kraja (gatruže, rozi šipak, bijeli i ljubičasti jorgovan, leluje i dr.). Tijekom projekta provedena je i radionica s nazivom "Zajedno možemo bolje". U njoj su sudjelovali i učenici  iz PŠ Ladanje Gornje i PŠ Natkrižovljan. Jedna grupa učenika bojala je drvene ukrase (leptire, cvjetiće, listove i pčele) za ploče dobrodošlice u Općinu Vinica. Drugi su učenici lijepili kamenčiće  na vinički kamen u obliku poruke "Da još dugo, dugo diše...". Taj kamen sada krasi gredicu ispred škole. Učenici iz treće grupe izrađivali su pergament iz gline te na njega lijepili pjesmicu Vinica moja, v srcu te nosim koju je napisala Lea Bek iz 3. a razreda. Nakon radionice učenici su izrađivali plakate kojima su prezentirali projekt uz degustaciju viničke hrane.

objavio: Mirjana Jambriško Tatjana Pajtak   datum: 4. 5. 2012.