Obilježen Europski dan jezika

Od 2001. godine 26. rujna obilježava se kao Europski dan jezika. Cilj obilježavanja ovog dana je vrednovanje svih jezika i kultura u Europi kao i motiviranje ljudi o doživotnom učenju jezika. Pri tome je povećan naglasak na očuvanje bogate baštine dvjestotinjak europskih jezika.

Povodom obilježavanja Europskog dana jezika učenici drugih, petih, šestih i sedmih razreda Osnovne škole Vinica sa učiteljicama engleskog (Nikolina Milec, Suzana Mesić)  i njemačkog jezika (Marija Globan, Stella Marija Klemen)  te školskom knjižničarkom Draganom Belščak provodili su projektne radionice. Učenici 2.a razreda plesali su i pjevali pjesmice na engleskom, njemačkom, španjolskom i francuskom jeziku. Učenici 5.b razreda uz pjevušenje pjesmica na europskim jezicima upustili su se u kreativno izrađivanje bookmarka odnosno straničnika dok su učenici 6.a razreda izrađivali bedževe.

Svoje izrađevine učenici su vješto ukrasili najljepšim im riječima na različitim europskim jezicima. Sedmaši su prikupili zgodne fotografije vezane uz kulturu plesova diljem europskih zemalja te smo njima i ostalim izrađenim materijalima obogatili školski pano postavljen tijekom Europskog tjedna jezika.

objavio: Dragana Belščak Suzana Mesić   datum: 28. 9. 2012.