Novosti o natjecanjima... Čestitke svim sudionicima...

10. Susret hrvatskoga dječjega duhovnoga stvaralaštva „Stjepan Kranjčić”

Osnovna škola Ljudevita Modeca iz Križevaca i Udruga za promicanje znamenitih Križevčana „Dr. Stjepan Kranjčić“   u subotu 17. travnja 2021. objavili su rezultate natječaja na jubilarnom 10. Susretu hrvatskoga dječjega duhovnoga stvaralaštva „Stjepan Kranjčić” za književno i likovno stvaralaštvo učenika osnovnih škola u Republici Hrvatskoj te su javnosti predali zbornik najuspjelijih radova „Ljepota se gleda očima srca”. Završna svečanost 10. „Dječjeg Kranjčića”  zbog pandemije održana  je online. Susret hrvatskoga dječjega duhovnoga stvaralaštva „Stjepan Kranjčić” jedini je natječaj i susret za dječje duhovno književno i likovno stvaralaštvo na nacionalnoj razini u Republici Hrvatskoj za djecu osnovnih škola. Nazvan je prema križevačkom župniku na glasu svetosti Stjepanu Kranjčiću koji je i sâm pisao književne radove katoličke tematike, a rodom je bio iz Petrijanca. Na natječaj je pristigao 161 književni rad te 118 likovnih radova iz ukupno 56 škola s područja cijele Republike Hrvatske. Na književni natječaj javilo se 129 učenika iz 45 škola te 29 učenika koji su se na natječaj javili samostalno. Natječaj je obuhvaćao tri kategorije (poezija, proza, igrokazi) te je pristigla 81 pjesma, 65 proznih radova i 15 igrokaza. Na likovni natječaj javilo se 88 učenika iz 35 škola te 27 učenika koji su se na natječaj javili samostalno.

Stručni žiri odlučio je nagraditi igrokaz pod naslovom “Najboši i najlepši dedik i babica” Rozalije Kušinec, 7.a (mentorica Andrijana Kušinec)  drugom nagradom, a likovni rad „Ljepota jesenske livade“ Karoline Hohnjec, 6a  (mentorica Biserka Hudoletnjak)  dodatnom nagradom.

U zborniku su objavljeni  i slijedeći radovi učenika naše škole: poezija Mihaele Drašković, 8.a (mentorica Nada Sikirica Sagradžija) i likovni radovi Luke Kralja, 5.a (mentorica Biserka Hudoletnjak) i Martine Kušinec, 5.a (mentorica Andrijana Kušinec).

Čestitamo učenicima i mentoricama na sudjelovanju i lijepim rezultatima!

Zbornik možete prelistati u digitalnom obliku na stranicama:

objavio: Mirjana Jambriško   datum: 19. 4. 2021.