Terenska nastava

Terenska nastava jedan je od oblika izvođenja nastave. Potiče intelektualnu radoznalost (otkrivanje, istraživanje, stvaranj...) te utječe na stvaranje kvalitetnih odnosa unutar odgojno - obrazovne skupine. Ciljevi terenske nastave su: učenje otkrivanjem u neposrednoj životnoj stvarnosti, upoznavanje učenika s prirodnom i kulturnom baštinom, ljudima koji žive u određenom okruženju, utjecajima na okolinu idr.Terenska nastava može biti jednosatna ili višesatna, poludnevna, jednodnevna i višednevna s obzirom na vremenske okvire trajanja. S obzirom na broj uključenih predmeta , može biti jednopredmetna ili višepredmetna. Kod višepredmetne terenske nastave najčešće se radi o korelaciji među nastavnim predmetima te se koristi mogućnost interdisciplinarnog povezivanja sadržaja različitih predmeta što olakšava učenje.

Na ovim stranicama možete pročitati koja se terenska nastava odvija u našoj školi.

Gdje smo sve bili...

Posjet Entomološko odjelu Gradskog muzeja Varaždin

U sklopu Gradskog muzeja Varaždin 1954. godine otvoren je Entomološki odjel, smješten u palači Herzer u gradskom središtu. Prvi postav na osebujan je način utemeljio Franjo pl. Košćec (1882.-1968.), koji je svoje velike zbirke prirodnina poklonio gradu Varaždinu 1959. godine. Njegov rad je od 1962. do 1980. godine nastavila njegova kćerka Ružica Košćec, prof. biologije.

Ove godine učenici 7. razreda taj su muzej posjetiti u sklopu svog terenskog dana. Na slikama koje su tamo poslikali vidi se da je učenicima bilo zanimljivo i poučno. Slike možete pogledati u fotoalbumu.

objavio: Mirjana Jambriško   datum: 17. 10. 2009.